Recap | Results

Licensed to Mt. Ararat Track           HY-TEK's Meet Manager 1/25/2014 07:01 PM
                      Bowdoin Invitational #2 - 1/25/2014                      
                                Bowdoin College                                
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alexis Harrison           SO Tufts                     8.01Q  3 
  2 Frances Onyilagha         SR Colby                     8.05Q  1 
  3 Anya Kaufmann             SR Tufts                     8.16Q  2 
  4 Christina Harvey          JR Tufts                     8.15q  1 
  5 Nicole Kirk               SO Southern Mai              8.16q  3 
  6 Samantha Copland          SR Bowdoin                   8.18q  2 
  7 Georgia Bolduc            FR Bowdoin                   8.28q  3 
  8 Bianca Rescalvo           FR Tufts                     8.34q  2 
  9 Robin Doroff              SO Colby                     8.37   1 
 10 Madeline Ojerholm         FR Colby                     8.47   1 
 11 McKayla Blanch            FR Colby                     8.58   2 
 12 Anna Whitaker             JR Southern Mai              8.64   3 
 13 Jessica Batchelder        FR Colby                     8.73   3 
 14 Katherine Kimball         JR Colby                     8.81   3 
 15 Natasha Wallace           SO Southern Mai              9.20   1 
 16 Gabby Lodge                  St. Joseph's              9.24   2 
 17 Sarah Bakun                  St. Joseph's              9.94   2 
 
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alexis Harrison           SO Tufts                     7.96   10   
  2 Frances Onyilagha         SR Colby                     8.04    8   
  3 Nicole Kirk               SO Southern Mai              8.12    6   
  4 Christina Harvey          JR Tufts                     8.12    4   
  5 Anya Kaufmann             SR Tufts                     8.13    2   
  6 Samantha Copland          SR Bowdoin                   8.14    1   
  7 Georgia Bolduc            FR Bowdoin                   8.22  
  8 Bianca Rescalvo           FR Tufts                     8.23  
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Frances Onyilagha         SR Colby                    25.77   4  10   
  2 Nicole Kirk               SO Southern Mai             26.58   3   8   
  3 Emily Clark               JR Bowdoin                  26.62   4   6   
  4 Samantha Copland          SR Bowdoin                  26.91   4   4   
  5 Emily Tolman              SO Colby                    27.30   4   2   
  6 Robin Doroff              SO Colby                    27.83   3   1   
  7 Georgia Bolduc            FR Bowdoin                  27.86   3 
  8 Jenna Athanasopoulos      FR Colby                    27.89   3 
  9 Madeline Ojerholm         FR Colby                    27.95   2 
 10 McKayla Blanch            FR Colby                    28.27   2 
 11 Madison Ahlers            SO Coast Guard              28.76   2 
 12 Kristen Roberts           SR Tufts                    28.79   3 
 13 Leah Dell                 FR Southern Mai             29.37   2 
 14 Aimee Valencia            SO Coast Guard              29.84   1 
 15 Grace Dunn                FR Colby                    30.16   1 
 16 Natalie Reid              FR Bowdoin                  30.44   1 
 17 Paige Roberts             SO Tufts                    31.48   2 
 18 Keren Hendel              FR Tufts                    32.53   2 
 19 Sarah Bakun                  St. Joseph's             34.07   1 
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emily Tolman              SO Colby                  1:01.67   3  10   
  2 Emily Doyle               SO Colby                  1:01.75   3   8   
  3 Colleen Flanagan          SR Tufts                  1:03.27   3   6   
  4 Lauren Gormer             JR Tufts                  1:03.77   3   4   
  5 Michaela Athanasopoulos   FR Colby                  1:04.16   3   2   
  6 Liz Znamierowski          SO Bowdoin                1:04.34   3   1   
  7 Sarah Cummings            FR Coast Guard            1:04.84   2 
  8 Skye Aresty               SO Bowdoin                1:04.90   2 
  9 Grace Dunn                FR Colby                  1:06.04   2 
 10 Krissy Schelling             St. Joseph's           1:09.00   2 
 11 Hailley Frisbee              St. Joseph's           1:10.55   1 
 12 Gabby Lodge                  St. Joseph's           1:15.85   1 
 13 Meghan Fullarton             St. Joseph's           1:36.51   1 
 
Women 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meghan Bellerose          FR Bowdoin                1:40.94   2  10   
  2 Sydney Smith              SO Tufts                  1:42.11   2   8   
  3 Hanako Shigenobu          SO Tufts                  1:42.24   2   6   
  4 Kristin Euchler           SR Coast Guard            1:43.24   2   4   
  5 Shelby Whitman            FR Southern Mai           1:44.07   2   2   
  6 Demi Feder                FR Bowdoin                1:47.48   1   1   
  7 Jessica Moore             SR Colby                  1:48.92   2 
  8 Allyson Roesch            SO Coast Guard            1:51.48   1 
  9 Cianne Plummer            FR Southern Mai           2:04.83   1 
 
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Purcell Maillet      FR Colby                  2:24.78   10   
  2 Anna Whitaker             JR Southern Mai           2:26.80    8   
  3 Bonny Turnage             FR Coast Guard            2:28.81    6   
  4 Margaret Hojlo            FR Colby                  2:28.83    4   
  5 Allyson Fulton            SO Bowdoin                2:31.13    2   
  6 Emily Snider              SO Bowdoin                2:33.56    1   
  7 Katherine Riley           SO Colby                  2:36.87  
  8 Caitlin Pohl              JR Tufts                  2:39.30  
 
Women 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucy Skinner              SO Bowdoin                3:06.75   10   
  2 Grace House               SR Tufts                  3:09.19    8   
  3 Alice Wasserman           FR Tufts                  3:13.60    6   
  4 Maggie Bryan              JR Bowdoin                3:17.34    4   
  5 Chelsie Oldfield          SO Southern Mai           3:17.62    2   
  6 Raleigh McElvery          SO Bowdoin                3:18.88    1   
  7 Andrea Barrameda          SO Coast Guard            3:21.46  
  8 Sarah Higgins             SO Colby                  3:21.72  
  9 Margaret Fortier          SO Colby                  3:23.91  
 10 Drew Anderson             FR Bowdoin                3:27.05  
 11 Marble Karuu              SR Bowdoin                3:29.22  
 12 Gillian Kramer            FR Bowdoin                3:29.34  
 13 Jazmyn Sylvester          FR Southern Mai           3:30.74  
 14 Nicole Faber              SO Bowdoin                3:58.77  
 
Women 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lucy Skinner              SO Bowdoin                5:11.77   2  10   
  2 Katherine Connolly        SR Colby                  5:17.84   2   8   
  3 Kelly Fahey               FR Tufts                  5:26.74   2   6   
  4 Alexandra Kiesling        SO Tufts                  5:30.79   2   4   
  5 Lily Corcoran             SO Tufts                  5:31.92   2   2   
  6 Caroline Corban              Bowdoin                5:36.05   2   1   
  7 Sophia Passacantando      FR Tufts                  5:36.68   2 
  8 Chloe Benoist             FR Coast Guard            5:38.55   2 
  9 Jennifer Haley            FR Coast Guard            5:41.45   2 
 10 Kendall Auth              JR Coast Guard            5:41.70   2 
 11 Lucy Knowlton             SO Bowdoin                5:46.09   1 
 12 Gillian Kramer            FR Bowdoin                5:46.21   2 
 13 Tayla Robbins             JR Southern Mai           5:47.00   1 
 14 Catherine Madden          SR Tufts                  5:47.04   2 
 15 Lina Makino               FR Colby                  5:48.31   1 
 16 Sarah Corning             FR Tufts                  5:48.64   2 
 17 Madeline Borek            JR Colby                  5:52.67   1 
 18 Clara Dahill-Baue         FR Coast Guard            5:58.57   2 
 19 Caroline Blake            SR Bowdoin                6:15.68   1 
 20 Casey Stewart             SR Bowdoin                6:37.80   1 
 
Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alanna McDonough          SO Colby                 10:43.24   10   
  2 Katherine Connolly        SR Colby                 10:45.01    8   
  3 Morgan Beede              SR Southern Mai          10:57.63    6   
  4 Brooke Davis              SO Southern Mai          11:06.28    4   
  5 Lindsay Atkeson           FR Tufts                 11:08.92    2   
  6 Carolyn Smith             SO Coast Guard           11:10.58    1   
  7 Jessica Mulroy            JR Coast Guard           11:13.57  
  8 Meredith Reynolds         FR Tufts                 11:26.87  
  9 Samantha Cox              FR Tufts                 11:28.08  
 10 Olivia Dehm               FR Tufts                 11:29.79  
 11 Madeleine Carey           SR Tufts                 11:43.07  
 12 Meredith Ott              SO Bowdoin               11:46.97  
 
Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Beth Gollin               JR Coast Guard           18:35.89   10   
  2 Emily Arsenault           SR Colby                 19:11.42    8   
  3 Catherine Keenan          SO Southern Mai          19:27.54    6   
  4 Maddie Lamo               SR Bowdoin               19:33.18    4   
  5 Meghan Kalinowski         SR Coast Guard           19:56.40    2   
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jana Hieber               SR Tufts                     9.37Q  1 
  2 Peyton Dostie             JR Southern Mai              9.60Q  2 
  3 Brittany Reardon          SR Colby                     9.38Q  1 
  4 Emily Clark               JR Bowdoin                   9.74Q  2 
  5 Jenna Athanasopoulos      FR Colby                     9.68q  1 
  6 Abigail Bishop            SR Coast Guard               9.84q  1 
  7 Hannah Damron             SO Southern Mai             10.03q  2 
  8 Michaela Athanasopoulos   FR Colby                    10.24q  1 
  9 Caitlin Pohl              JR Tufts                    10.63   2 
 10 Julia Mundy               JR Coast Guard              10.73   1 
 11 Leah Dell                 FR Southern Mai             10.75   1 
 12 Aimee Valencia            SO Coast Guard              10.93   2 
 13 Bethanne Goldman          SR Tufts                    11.12   2 
 
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peyton Dostie             JR Southern Mai              9.21   10   
  2 Jana Hieber               SR Tufts                     9.35    8   
  3 Emily Clark               JR Bowdoin                   9.40    6   
  4 Brittany Reardon          SR Colby                     9.44    4   
  5 Abigail Bishop            SR Coast Guard               9.75    2   
  6 Jenna Athanasopoulos      FR Colby                     9.79    1   
  7 Michaela Athanasopoulos   FR Colby                     9.99  
  8 Hannah Damron             SO Southern Mai             10.27  
 
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Colby  'A'                                          1:50.02   10   
     1) Robin Doroff SO                 2) Madeline Ojerholm FR           
     3) Jenna Athanasopoulos FR         4) Emily Doyle SO                 
  2 Tufts  'A'                                          1:51.51    8   
     1) Elly Day SO                     2) Bianca Rescalvo FR             
     3) Laura Peterson SR               4) Hannah Loss FR                 
  3 Bowdoin  'A'                                        1:58.87    6   
     1) Cleo Daoud JR                   2) Natalie Reid FR                
     3) Julia Mehlman SO                4) Liz Znamierowski SO            
 
Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Colby  'A'                                          4:04.51   10   
     1) Emily Doyle SO                  2) Michaela Athanasopoulos FR     
     3) Frances Onyilagha SR            4) Emily Tolman SO                
  2 Bowdoin  'A'                                        4:11.26    8   
     1) Liz Znamierowski SO             2) Cleo Daoud JR                  
     3) Samantha Copland SR             4) Emily Clark JR                 
  3 Tufts  'A'                                          4:13.82    6   
     1) Rita Donohoe FR                 2) Marilyn Allen SO               
     3) Hannah Loss FR                  4) Jana Hieber SR                 
  4 Coast Guard  'A'                                    4:20.94    4   
     1) Madison Ahlers SO               2) Sarah Cummings FR              
     3) Chloe Benoist FR                4) Abigail Bishop SR              
  5 Tufts  'B'                                         x4:23.25  
     1) Kyla Bolden FR                  2) Bethanne Goldman SR            
     3) Grace House SR                  4) Laura Peterson SR              
  6 Southern Maine  'A'                                 4:39.64    2   
     1) Chelsie Oldfield SO             2) Cianne Plummer FR              
     3) Shelby Whitman FR               4) Jazmyn Sylvester FR            
 
Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Southern Maine  'A'                                 9:37.09   10   
     1) Peyton Dostie JR                2) Emily Panciera JR              
     3) Nora Hubbell FR                 4) Hannah Damron SO               
  2 Coast Guard  'A'                                   10:13.37    8   
     1) Bonny Turnage FR                2) Kristin Euchler SR             
     3) Jennifer Haley FR               4) Beth Gollin JR                 
  3 Colby  'A'                                         10:20.20    6   
     1) Catherine Alden SO              2) Erin Purcell Maillet FR        
     3) Lina Makino FR                  4) Margaret Hojlo FR              
  4 Bowdoin  'A'                                       10:21.33    4   
     1) Maggie Bryan JR                 2) Carolyn Veilleux SO            
     3) Allyson Fulton SO               4) Meghan Bellerose FR            
  5 Tufts  'A'                                         10:24.32    2   
     1) Isa Cuervo JR                   2) Kelly Fahey FR                 
     3) Lily Corcoran SO                4) Alice Wasserman FR             
 
Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Addison Carvajal          SO Bowdoin                  1.55m    5-01.00  10   
  2 Jana Hieber               SR Tufts                   J1.55m    5-01.00   8   
  3 Hayleigh Kein             JR Bowdoin                  1.50m    4-11.00   6   
  4 Kristen Roberts           SR Tufts                   J1.50m    4-11.00   4   
  5 Katherine Riley           SO Colby                   J1.50m    4-11.00   2   
  6 Robin Doroff              SO Colby                    1.45m    4-09.00   1   
  7 Julia Mundy               JR Coast Guard             J1.45m    4-09.00 
  8 Veronica Mitchell         SO Colby                   J1.45m    4-09.00 
  9 Emma Patterson            SO Bowdoin                  1.40m    4-07.00 
 10 Hannah Carlin             JR Tufts                    1.35m    4-05.00 
 10 Nikolette Morin           JR Coast Guard              1.35m    4-05.00 
 12 Bethanne Goldman          SR Tufts                    1.25m    4-01.25 
 -- Paige Roberts             SO Tufts                       NH            
 -- Kaitlin Curran            SR Colby                       NH            
 -- Caitlin Pohl              JR Tufts                       NH            
 
Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Keren Hendel              FR Tufts                    3.40m   11-01.75  10   
  2 Brittany Reardon          SR Colby                    3.38m   11-01.00   8   
  3 Erin Silva                JR Bowdoin                 J3.38m   11-01.00   6   
  4 Monet Masters             SO Coast Guard              3.20m   10-06.00   4   
  5 Molly Gibeault            FR Southern Mai             3.05m   10-00.00   2   
  6 Julia Rogers              SO Tufts                    2.75m    9-00.25   1   
  7 Taylor Peace              SO Coast Guard             J2.75m    9-00.25 
  8 Jessica Batchelder        FR Colby                    2.60m    8-06.25 
  9 Georgia Bolduc            FR Bowdoin                 J2.60m    8-06.25 
 10 Monique Lillis            FR Bowdoin                  2.45m    8-00.50 
 11 Leah Dell                 FR Southern Mai            J2.45m    8-00.50 
 12 Emily Lambdin             SO Bowdoin                  2.30m    7-06.50 
 13 Lisa Mackenzie            FR Bowdoin                 J2.30m    7-06.50 
 14 Hannah Damron             SO Southern Mai             2.15m    7-00.50 
 
Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jana Hieber               SR Tufts                    5.53m   18-01.75  10   
      5.53m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
  2 Addison Carvajal          SO Bowdoin                  5.25m   17-02.75   8   
      5.24m  5.23m  5.25m  5.10m  5.13m  5.15m
  3 Alexis Harrison           SO Tufts                    5.23m   17-02.00   6   
      FOUL  5.07m  5.23m  PASS  PASS  PASS
  4 Katharine Krupp           SO Bowdoin                  5.08m   16-08.00   4   
      FOUL  FOUL  5.08m  4.98m  FOUL  FOUL
  5 Abigail Bishop            SR Coast Guard              5.05m   16-07.00   2   
      4.87m  4.63m  5.05m  PASS  4.40m  4.84m
  6 Anya Kaufmann             SR Tufts                    4.97m   16-03.75   1   
      4.97m  FOUL  4.87m  4.78m  4.54m  4.62m
  7 Jenna Athanasopoulos      FR Colby                    4.61m   15-01.50 
      4.61m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
  8 Bianca Rescalvo           FR Tufts                    4.50m   14-09.25 
      FOUL  4.50m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Bethanne Goldman          SR Tufts                    4.43m   14-06.50 
      FOUL  4.43m  4.26m         
 10 Anna Whitaker             JR Southern Mai             4.38m   14-04.50 
      3.91m  4.38m  4.11m           
 10 Julia Mundy               JR Coast Guard              4.38m   14-04.50 
      FOUL  4.38m  4.21m           
 12 Caitlin Pohl              JR Tufts                    4.24m   13-11.00 
      FOUL  4.24m  4.19m         
 13 Mary Green                SO Southern Mai             4.15m   13-07.50 
      4.15m  3.93m  3.91m         
 14 Katherine Kimball         JR Colby                    3.96m   13-00.00 
      3.96m  3.90m  3.82m         
 15 Gabby Lodge                  St. Joseph's             3.92m   12-10.50 
      FOUL  3.88m  3.92m         
 16 Hailley Frisbee              St. Joseph's             3.91m   12-10.00 
      3.91m  3.36m  3.49m         
 
Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katharine Krupp           SO Bowdoin                 10.91m   35-09.50  10   
      10.72m  10.65m  FOUL  FOUL  10.91m  10.83m
  2 Hannah Damron             SO Southern Mai            10.43m   34-02.75   8   
      10.35m  10.43m  10.38m  PASS  PASS  PASS
  3 Michele Strage            SO Colby                   10.14m   33-03.25   6   
      FOUL  FOUL  10.14m  9.97m  FOUL  FOUL
  4 Olivia Thurston           SO Colby                    9.76m   32-00.25   4   
      9.76m  9.46m  9.20m  FOUL  9.29m  9.36m
  5 Mary Green                SO Southern Mai             8.88m   29-01.75   2   
      FOUL  8.64m  8.88m  FOUL  FOUL  PASS
 
Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Grace Demyan              JR Tufts                   12.27m   40-03.25  10   
      12.27m  11.82m  11.08m  11.22m  11.39m  11.48m
  2 Ashley Belanger           FR Southern Mai            12.23m   40-01.50   8   
      10.98m  11.46m  12.23m  11.24m  11.36m  11.82m
  3 Randi London              JR Bowdoin                 11.98m   39-03.75   6   
      11.14m  11.35m  11.68m  11.58m  11.06m  11.98m
  4 Sabrina Sodders           SO Southern Mai            11.83m   38-09.75   4   
      10.86m  11.71m  11.69m  11.34m  11.63m  11.83m
  5 Katie Nielson             SO Coast Guard             11.52m   37-09.50   2   
      11.51m  FOUL  11.52m  10.75m  10.99m  FOUL
  6 Emily Trudeau             SR Coast Guard             11.50m   37-08.75   1   
      FOUL  11.16m  11.33m  11.50m  11.40m  11.24m
  7 Molly Shannon             JR Southern Mai            11.12m   36-05.75 
      11.12m  FOUL  10.35m  10.94m  10.72m  10.79m
  8 Kyle Sutschek             JR Coast Guard             10.77m   35-04.00 
      9.27m  10.77m  FOUL  10.23m  10.29m  10.36m
  9 Hannah Seeland            SR Coast Guard             10.70m   35-01.25 
      10.70m  10.41m  10.68m         
 10 Briana Pina               FR Southern Mai            10.19m   33-05.25 
      10.19m  FOUL  9.98m           
 11 Pamela Zabala             FR Bowdoin                 10.14m   33-03.25 
      10.00m  9.85m  10.14m         
 12 Bailey Conner             FR Tufts                   10.04m   32-11.25 
      9.76m  9.71m  10.04m         
 13 Natasha Wallace           SO Southern Mai            10.01m   32-10.25 
      FOUL  9.01m  10.01m         
 14 Robin Armstrong           SR Tufts                    9.99m   32-09.50 
      9.99m  9.73m  9.95m         
 15 Leigh Fryxell             SR Colby                    9.79m   32-01.50 
      9.35m  9.32m  9.79m         
 16 Sara LoTemplio            SO Colby                    9.47m   31-01.00 
      9.36m  9.47m  9.06m         
 17 Katherine Harmon          SR Bowdoin                  9.43m   30-11.25 
      9.43m  9.14m  9.27m         
 18 Abigail Bishop            SR Coast Guard              9.35m   30-08.25 
      9.17m  9.35m  9.21m         
 19 Tasha Bull                FR Coast Guard              8.94m   29-04.00 
      8.94m  7.94m  8.37m         
 20 Bethany Weitzman          SR Colby                    8.71m   28-07.00 
      8.47m  8.14m  8.71m         
 21 Gabby Lodge                  St. Joseph's             8.61m   28-03.00 
      8.61m  7.27m  FOUL         
 22 Michelle Cunha               St. Joseph's             8.30m   27-02.75 
      8.30m  7.70m  8.23m         
 23 Michaela Garrett          FR Colby                    8.29m   27-02.50 
      7.30m  7.71m  8.29m         
 24 Hannah Loss               FR Tufts                    8.18m   26-10.00 
      7.87m  8.18m  7.85m         
 25 Laura Whittick            SO Southern Mai             8.12m   26-07.75 
      7.71m  7.59m  8.12m         
 26 Bethanne Goldman          SR Tufts                    7.96m   26-01.50 
      7.71m  7.93m  7.96m         
 27 Mary Green                SO Southern Mai             7.74m   25-04.75 
      7.50m  7.74m  7.68m           
 28 Caitlin Pohl              JR Tufts                    7.06m   23-02.00 
      6.85m  6.45m  7.06m         
 29 Julia Mundy               JR Coast Guard              6.88m   22-07.00 
      6.36m  6.88m  6.75m         
 
Women Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Harmon          SR Bowdoin                 15.65m   51-04.25  10   
      15.24m  14.93m  15.65m  13.82m  14.63m  FOUL
  2 Grace Demyan              JR Tufts                   14.61m   47-11.25   8   
      13.42m  14.42m  14.61m  FOUL  13.22m  FOUL
  3 Hannah Seeland            SR Coast Guard             14.49m   47-06.50   6   
      13.55m  13.45m  13.32m  14.49m  14.24m  13.77m
  4 Randi London              JR Bowdoin                 13.69m   44-11.00   4   
      FOUL  13.18m  13.30m  13.09m  13.69m  13.15m
  5 Robin Armstrong           SR Tufts                   13.41m   44-00.00   2   
      12.80m  13.07m  13.41m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Sara LoTemplio            SO Colby                   12.85m   42-02.00   1   
      10.46m  12.85m  FOUL  FOUL  12.14m  11.98m
  7 Lucinda Knott             FR Bowdoin                 12.63m   41-05.25 
      11.42m  12.63m  12.37m  12.42m  11.95m  11.54m
  8 Kyle Sutschek             JR Coast Guard             12.56m   41-02.50 
      11.89m  12.10m  12.56m  12.50m  FOUL  11.66m
  9 Emily Trudeau             SR Coast Guard             12.41m   40-08.75 
      12.05m  FOUL  12.41m           
 10 Jessie Vander             FR Southern Mai            12.33m   40-05.50 
      12.33m  FOUL  10.51m         
 11 Katherine MacNamee        SR Colby                   12.01m   39-05.00 
      FOUL  11.58m  12.01m         
 12 Gabby Lodge                  St. Joseph's            11.68m   38-04.00 
      10.62m  11.16m  11.68m         
 13 Briana Pina               FR Southern Mai            11.58m   38-00.00 
      FOUL  11.58m  10.97m           
 14 Alexandra N'Diaye         JR Bowdoin                 11.52m   37-09.50 
      11.52m  FOUL  FOUL         
 14 Pamela Zabala             FR Bowdoin                 11.52m   37-09.50 
      11.52m  10.31m  FOUL         
 16 Bailey Conner             FR Tufts                   11.45m   37-06.75 
      FOUL  FOUL  11.45m         
 17 Sabrina Sodders           SO Southern Mai            11.26m   36-11.50 
      11.26m  FOUL  11.02m           
 18 Gabrielle Cortez          SO Colby                   10.80m   35-05.25 
      10.33m  10.80m  FOUL           
 19 Katie Nielson             SO Coast Guard             10.09m   33-01.25 
      9.58m  10.09m  9.90m         
 20 Michaela Garrett          FR Colby                    9.61m   31-06.50 
      FOUL  9.61m  9.43m         
 21 Ellen Masalsky            FR Bowdoin                  7.66m   25-01.75 
      FOUL  6.81m  7.66m         
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rickey Larke              JR Bowdoin                   7.26Q  2 
  2 Bryson Hoover Hankerson   SO Tufts                     7.34Q  1 
  3 James Dawkins             JR Coast Guard               7.36Q  1 
  3 Roy Donnelly              FR Colby                     7.36Q  2 
  5 Nicholas Wall             SO Southern Mai              7.39q  1 
  6 Andrew Murowchick         SO Bowdoin                   7.42q  2 
  7 Pietro Possenti           FR Tufts                     7.44q  2 
  8 Landon Summers            FR Colby                     7.47q  1 
  9 Leo McGuinness            FR Colby                     7.51   1 
 10 Joey Brennan              FR Southern Mai              7.65   1 
 11 Robert Bradley            FR Colby                     7.67   2 
 12 Greyson Butler            FR Colby                     7.85   2 
 13 Jacob Isaacson            FR Tufts                     7.92   2 
 14 Michael Czerwinski        FR Bowdoin                   7.95   1 
 
Men 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nicholas Wall             SO Southern Mai              7.23   10   
  2 Bryson Hoover Hankerson   SO Tufts                     7.23    8   
  3 Pietro Possenti           FR Tufts                     7.36    6   
  4 Roy Donnelly              FR Colby                     7.38    4   
  5 James Dawkins             JR Coast Guard               7.38    2   
  6 Andrew Murowchick         SO Bowdoin                   7.39    1   
  7 Landon Summers            FR Colby                     7.51  
 -- Rickey Larke              JR Bowdoin                     FS  
 
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Hannon                JR Coast Guard              23.43   4  10   
  2 James Dawkins             JR Coast Guard              23.52   3   8   
  3 Randy Person              SR Colby                    23.64   4   6   
  4 Kelcey Smith              JR Coast Guard              23.65   3   4   
  5 Frederick Higgins         SO Coast Guard              23.87   4   2   
  6 Rickey Larke              JR Bowdoin                  24.10   4   1   
  7 Bryson Hoover Hankerson   SO Tufts                    24.13   4 
  8 Roy Donnelly              FR Colby                    24.24   3 
  9 Roger Charest             FR Southern Mai             24.52   3 
 10 Robert Bradley            FR Colby                    24.65   2 
 11 Jacob Isaacson            FR Tufts                    24.68   2 
 12 Leo McGuinness            FR Colby                    24.72   2 
 13 Jason Kniss               FR Coast Guard              24.80   1 
 14 Kush Jadeja               JR Colby                    24.94   1 
 15 Richard Brady             SR Coast Guard              24.96   1 
 16 Greyson Butler            FR Colby                    25.34   1 
 17 Emery Reifsnyder          SO Tufts                    25.43   3 
 18 Sam Dunay                    St. Joseph's             25.65   3 
 19 Michael Czerwinski        FR Bowdoin                  26.03   1 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Hannon                JR Coast Guard              52.38   3  10   
  2 Frederick Higgins         SO Coast Guard              52.43   3   8   
  3 Kelcey Smith              JR Coast Guard              52.59   3   6   
  4 James Donnelan            SO Bowdoin                  52.82   2   4   
  5 Maxwell Levitin           SR Tufts                    53.21   3   2   
  6 Isaac May                 JR Bowdoin                  53.46   3   1   
  7 Randy Person              SR Colby                    53.80   3 
  8 Henry Zhou                FR Tufts                    54.12   2 
  9 Jason Kniss               FR Coast Guard              54.37   1 
 10 Benjamin Sack             FR Tufts                    54.74   2 
 11 Andrew Martinez           JR Colby                    54.76   2 
 12 Richard Brady             SR Coast Guard              54.88   2 
 13 Emery Reifsnyder          SO Tufts                    55.58   2 
 14 Inho Hwang                SO Bowdoin                  55.65   1 
 15 Niticon Davis             FR Tufts                    57.09   1 
 16 Mark McCarraher           SR St. Joseph's             57.79   1 
 
Men 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Veer Bhalla               SO Tufts                  1:23.56   3  10   
  2 Taylor Love               SO Bowdoin                1:24.38   3   8   
  3 Sean Madigan              JR Colby                  1:25.80   3   6   
  4 Caleb Loiselle            FR Southern Mai           1:26.98   3   4   
  5 Roger Charest             FR Southern Mai           1:27.23   3   2   
  6 David Rose                FR Tufts                  1:29.17   3   1   
  7 Tyler Cox                 FR Bowdoin                1:29.91   1 
  8 Erick Jackson             JR Coast Guard            1:30.06   2 
  9 Nick Murphy               SO Colby                  1:30.65   2 
 10 Brett Sahlberg            JR Colby                  1:33.29   2 
 11 Connor Dufour             SR St. Joseph's           1:34.97   1 
 12 Fredrick Cobb             FR Tufts                  1:35.30   2 
 13 Matt Boucher              JR St. Joseph's           1:35.50   1 
 
Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James Martin              JR Coast Guard            1:58.42   10   
  2 Christian Sleeper         JR Bowdoin                1:59.52    8   
  3 Thomas King               FR Bowdoin                2:04.04    6   
  4 Jacob Hardiman            FR Coast Guard            2:06.42    4   
  5 Will Klein                FR Coast Guard            2:08.03    2   
  6 Tom O'Shea                FR Colby                  2:08.28    1   
  7 Dan Hyszczak              JR Colby                  2:11.40  
  8 Joe Disalvo               SR St. Joseph's           2:15.99  
 
Men 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Coby Horowitz             SR Bowdoin                2:28.95   2  10   
  2 Jordan Lee                SR Coast Guard            2:31.62   2   8   
  3 Alex Apostolides          SO Tufts                  2:35.64   2   6   
  4 Bobby McShane             SR Tufts                  2:36.49   2   4   
  5 Sam Seekins               SR Bowdoin                2:37.32   2   2   
  6 James Traester            SO Tufts                  2:37.34   2   1   
  7 Nick Saba                 SR Bowdoin                2:38.10   2 
  8 Andrew Scheffey           SO Coast Guard            2:38.74   2 
  9 James Boeding             SR Bowdoin                2:43.64   2 
 10 Ryan Hub                  JR Coast Guard            2:46.11   1 
 11 Taidghe Hagan             SR St. Joseph's           2:50.78   1 
 12 Nick D'Agostino           JR Colby                  2:51.55   1 
 13 Jonathan Clement          SO Southern Mai           2:52.01   2 
 14 Nolan Dumont              JR Colby                  2:52.18   1 
 15 Nick Shokrow              SR St. Joseph's           2:52.23   1 
 16 Ian Byron                 FR Southern Mai           2:57.83   1 
 
Men 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Coby Horowitz             SR Bowdoin                4:21.77   2  10   
  2 Sam Seekins               SR Bowdoin                4:23.65   2   8   
  3 James Boeding             SR Bowdoin                4:23.86   2   6   
  4 Nick Saba                 SR Bowdoin                4:24.12   2   4   
  5 Luke O'Connor             FR Tufts                  4:25.60   2   2   
  6 Brad Pienta               SR Coast Guard            4:28.80   2   1   
  7 Marshall Pagano           JR Tufts                  4:29.23   2 
  8 Thomas King               FR Bowdoin                4:30.57   2 
  9 Zachary Velasquez         FR Coast Guard            4:32.68   2 
 10 Samuel Dodge              FR Bowdoin                4:32.89   2 
 11 Joseph St. Pierre         JR Tufts                  4:33.41   2 
 12 Tyler White               FR Southern Mai           4:33.55   2 
 13 Ben Chapman               SO Coast Guard            4:33.87   2 
 14 Brian McLaughlin          SR Tufts                  4:35.51   2 
 15 Henry Daniels-Koch        FR Bowdoin                4:37.21   1 
 16 Kinnon Church             JR Southern Mai           4:37.91   1 
 17 River Vogel               SO Southern Mai           4:39.65   1 
 18 William Doak              FR Bowdoin                4:41.17   1 
 19 Gilliam Hill              FR Coast Guard            4:41.87   1 
 20 Nolan Dumont              JR Colby                  4:43.82   1 
 21 Park Suski                SO Coast Guard            4:45.60   1 
 22 Matthew Leventhal         FR Bowdoin                4:53.99   1 
 23 Michael Caughron          FR Tufts                  4:54.54   1 
 24 Ian Byron                 FR Southern Mai           4:58.57   1 
 25 David Ruuska              FR Bowdoin                5:00.89   1 
 
Men 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tim Nichols               FR Tufts                  8:51.94   2  10   
  2 Avery Wentworth           JR Bowdoin                8:56.98   2   8   
  3 Michael Curley            SO Tufts                  8:59.47   2   6   
  4 Liam Cassidy              SR Tufts                  8:59.48   2   4   
  5 Chris Dunn                SO Southern Mai           9:00.69   2   2   
  6 Calvin Henry              SO Bowdoin                9:01.58   2   1   
  7 Greg Hardy                JR Tufts                  9:08.84   2 
  8 Bobby McLaughlin          FR Tufts                  9:12.37   2 
  9 Sam Garfield              JR Tufts                  9:12.88   2 
 10 Nicholas Foster           JR Coast Guard            9:14.22   2 
 11 Colin McCrory             JR Tufts                  9:17.09   2 
 12 Joe Poupard               JR Tufts                  9:19.93   2 
 13 Nathaniel Rees            FR Colby                  9:23.91   1 
 14 Caleb Teachout            FR Coast Guard            9:24.38   1 
 15 Jonathan Lash             JR Coast Guard            9:28.29   1 
 16 Jacob Yallowitz           SO Coast Guard            9:32.86   1 
 17 James Rimmele             FR Coast Guard            9:33.33   1 
 18 Stefan Sandreuter         SO Colby                  9:35.23   1 
 19 Jonathan Clement          SO Southern Mai           9:41.27   2 
 20 Thomas O'Donnell          FR Colby                  9:50.49   1 
 21 Andrew Fournier           SR Southern Mai          10:08.96   1 
 22 Jordan Balsamo            FR Southern Mai          10:10.30   1 
 23 Will Lundquist            SO Southern Mai          10:11.70   2 
 24 Andrew Caron                 St. Joseph's          10:34.79   1 
 
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Walker               SO Bowdoin               15:16.83   10   
  2 Kevin Hoose               JR Bowdoin               15:21.22    8   
  3 Gary Ezzo                 SR Coast Guard           15:36.00    6   
  4 Joey O'Connell            JR Coast Guard           15:51.14    4   
  5 John Izzo                 JR Bowdoin               15:59.88    2   
  6 Bridger Tomlin            FR Bowdoin               15:59.99    1   
  7 Ryan Barrett              FR Bowdoin               16:06.49  
  8 Stephen Horvath           JR Coast Guard           16:11.76  
  9 Calvin Park               FR Bowdoin               16:13.18  
 10 Andrew Estrada            SO Colby                 16:15.87  
 11 Matt Monahan              SR Coast Guard           16:16.82  
 12 Sawyer Bowman             JR Bowdoin               16:41.66  
 13 Patrick Ledzian           FR Coast Guard           17:14.73  
 14 Connor Phillips           FR Bowdoin               17:19.64  
 15 Jack Mitchell             FR Bowdoin               18:00.16  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adam Scalesse             SR Coast Guard               8.86Q  3 
  2 Parker Hayes              FR Bowdoin                   9.06Q  1 
  3 Thomas Wang               FR Tufts                     9.21Q  2 
  4 Dylan Ciccarelli          SO Colby                     9.32q  2 
  5 Henry Zhou                FR Tufts                     9.36q  3 
  6 Nicholas Usoff            FR Tufts                     9.44q  3 
  7 Daniel Camilletti         FR Tufts                     9.51q  2 
  8 Clay Kosack               SR Coast Guard               9.54q  1 
  9 Sam Dunay                    St. Joseph's              9.55   1 
 10 Allan Yau                 JR Tufts                     9.61   1 
 11 Niticon Davis             FR Tufts                     9.76   1 
 12 Andrew Osborne            SR Tufts                     9.90   3 
 13 Michael Gilbert           SR Coast Guard               9.94   3 
 14 Orin James                JR Bowdoin                  10.07   2 
 15 Alex Karys                SO Tufts                    10.09   1 
 16 Jake Burns                FR Colby                    10.45   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adam Scalesse             SR Coast Guard               8.58   10   
  2 Parker Hayes              FR Bowdoin                   8.92    8   
  3 Thomas Wang               FR Tufts                     9.02    6   
  4 Dylan Ciccarelli          SO Colby                     9.19    4   
  5 Daniel Camilletti         FR Tufts                     9.20    2   
  6 Henry Zhou                FR Tufts                     9.40    1   
  7 Nicholas Usoff            FR Tufts                     9.43  
  8 Clay Kosack               SR Coast Guard               9.72  
 
Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Colby  'A'                                          3:32.50   10   
     1) Dylan Ciccarelli SO             2) Andrew Herwig SO               
     3) Caleb Harris JR                 4) Roy Donnelly FR                
  2 Bowdoin  'A'                                        3:32.90    8   
     1) James Donnelan SO               2) Benjamin Eisenberg FR          
     3) Isaac May JR                    4) Taylor Love SO                 
  3 Colby  'B'                                         x3:34.30  
     1) Tom O'Shea FR                   2) Nathaniel Rees FR              
     3) Nolan Dumont JR                 4) Andrew Estrada SO              
  4 Tufts  'A'                                          3:34.77    6   
     1) Nicholas Usoff FR               2) Maxwell Levitin SR             
     3) David Rose FR                   4) Emery Reifsnyder SO            
  5 Colby  'C'                                         x3:56.03  
     1) Tom Barry FR                    2) Robert Bradley FR              
     3) Chase Brown SO                  4) Jake Burns FR                  
 -- Coast Guard  'A'                                         DQ  
     1) Adam Scalesse SR                2) Ryan Hub JR                    
     3) Andrew Scheffey SO              4) Erick Jackson JR               
 
Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coast Guard  'A'                                    8:08.37   10   
     1) Jordan Lee SR                   2) Ben Chapman SO                 
     3) Brad Pienta SR                  4) Zachary Velasquez FR           
  2 Tufts  'A'                                          8:09.64    8   
     1) Alex Apostolides SO             2) Bobby McShane SR               
     3) Veer Bhalla SO                  4) Marshall Pagano JR             
  3 Bowdoin  'A'                                        8:30.38    6   
     1) William Doak FR                 2) Henry Daniels-Koch FR          
     3) Samuel Dodge FR                 4) Christian Sleeper JR           
 
Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryson Hoover Hankerson   SO Tufts                    1.88m    6-02.00  10   
  2 Benjamin Eisenberg        FR Bowdoin                  1.83m    6-00.00   8   
  3 Chris Genco               JR Bowdoin                 J1.83m    6-00.00   6   
  4 Jarad Asselin             FR Tufts                    1.78m    5-10.00   4   
  5 Thomas Wang               FR Tufts                   J1.78m    5-10.00   2   
 -- Sam Dunay                    St. Joseph's                NH            
 -- Clay Kosack               SR Coast Guard                 NH            
 -- Orin James                JR Bowdoin                     NH            
 -- Andy Fullerton            FR Colby                       NH            
 
Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ben Wolhaupter            SR Coast Guard              4.55m   14-11.00  10   
  2 Nicholas Wall             SO Southern Mai             4.15m   13-07.25   8   
  3 Kaci Rex                  FR Coast Guard             J4.15m   13-07.25   6   
  4 Benjamin Eisenberg        FR Bowdoin                  4.00m   13-01.50   3   
  4 Ryan Turner               SO Southern Mai             4.00m   13-01.50   3   
  6 Matt Navetta              SO Coast Guard             J4.00m   13-01.50   1   
  7 Pietro Possenti           FR Tufts                    3.85m   12-07.50 
  8 Clay Kosack               SR Coast Guard              3.40m   11-01.75 
  9 Christian Von Stralendor  JR Coast Guard             J3.40m   11-01.75 
 10 Josh Hews                 FR Colby                    3.10m   10-02.00 
 11 Alex Karys                SO Tufts                    2.95m    9-08.00 
 -- Zach Watson               SO Bowdoin                     NH            
 -- Mitchell Stallman         SO Tufts                       NH            
 
Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Osborne            SR Tufts                    6.33m   20-09.25  10   
      5.88m  FOUL  5.78m  6.25m  6.33m  FOUL
  2 Allan Yau                 JR Tufts                    6.29m   20-07.75   8   
      6.29m  5.98m  FOUL  FOUL  5.80m  FOUL
  3 Chris Genco               JR Bowdoin                  6.20m   20-04.25   6   
      FOUL  FOUL  6.20m  FOUL  5.83m  FOUL
  4 Bryson Hoover Hankerson   SO Tufts                    6.19m   20-03.75   4   
      FOUL  FOUL  6.19m  5.88m  PASS  6.09m
  5 Brett Sahlberg            JR Colby                    6.04m   19-09.75   2   
      FOUL  FOUL  6.00m  5.79m  5.96m  6.04m
  6 Anthony Bellavia          SO Bowdoin                  6.03m   19-09.50   1   
      5.60m  5.75m  6.03m  5.18m  FOUL  5.85m
  7 Michael Greatorex         FR Southern Mai             5.98m   19-07.50 
      FOUL  5.84m  FOUL  FOUL  5.98m  5.92m
  8 Andrew Herwig             SO Colby                    5.92m   19-05.25 
      5.92m  5.81m  5.86m  5.62m  5.61m  5.51m
  9 Michael Gilbert           SR Coast Guard              5.81m   19-00.75 
      5.81m  FOUL  5.74m         
 10 Matt Wu                   SR Bowdoin                  5.80m   19-00.50 
      FOUL  FOUL  5.80m         
 11 Alex Karys                SO Tufts                    5.79m   19-00.00 
      5.79m  FOUL  FOUL         
 12 Jarad Asselin             FR Tufts                    5.77m   18-11.25 
      5.77m  5.76m  PASS         
 13 Daniel Camilletti         FR Tufts                    5.64m   18-06.00 
      5.38m  5.50m  5.64m         
 14 Hee Jae An                SO Tufts                    5.53m   18-01.75 
      5.53m  FOUL  FOUL         
 15 Nicholas Usoff            FR Tufts                    5.50m   18-00.50 
      5.49m  5.32m  5.50m         
 16 Caleb Harris              JR Colby                    5.49m   18-00.25 
      5.49m  5.28m  5.44m         
 17 Parker Hayes              FR Bowdoin                  5.46m   17-11.00 
      5.46m  FOUL  FOUL         
 18 Sam Dunay                    St. Joseph's             5.45m   17-10.75 
      5.45m  5.15m  5.36m         
 19 Kush Jadeja               JR Colby                    5.31m   17-05.25 
      5.31m  5.01m  FOUL           
 20 Matt Boucher              JR St. Joseph's             5.11m   16-09.25 
      4.94m  5.11m  5.01m         
 21 Jamaal Grant              SO Colby                    4.16m   13-07.75 
      4.16m  FOUL  FOUL         
 -- Thomas Wang               FR Tufts                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Justin Owumi              SR Colby                   13.31m   43-08.00  10   
      FOUL  FOUL  12.84m  FOUL  FOUL  13.31m
  2 Jarad Asselin             FR Tufts                   12.85m   42-02.00   8   
      12.45m  FOUL  11.59m  12.85m  PASS  PASS
  3 Dylan Ciccarelli          SO Colby                   12.48m   40-11.50   6   
      FOUL  12.29m  11.98m  PASS  12.48m  12.41m
  4 Parker Hayes              FR Bowdoin                 12.31m   40-04.75   4   
      11.92m  11.82m  11.86m  PASS  11.83m  12.31m
  5 Anthony Bellavia          SO Bowdoin                 12.28m   40-03.50   2   
      12.20m  12.28m  12.03m  11.71m  12.28m  11.90m
  6 Matt Wu                   SR Bowdoin                 12.17m   39-11.25   1   
      11.56m  11.74m  12.03m  11.72m  12.15m  12.17m
  7 Michael Greatorex         FR Southern Mai            12.16m   39-10.75 
      FOUL  12.16m  12.09m  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Hee Jae An                SO Tufts                   12.03m   39-05.75 
      12.03m  FOUL  FOUL  11.64m  FOUL  11.58m
  9 Michael Gilbert           SR Coast Guard             11.06m   36-03.50 
      10.79m  10.71m  11.06m         
 -- Jamaal Grant              SO Colby                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Williamson          JR Tufts                   15.10m   49-06.50  10   
      14.50m  15.10m  12.46m  14.67m  15.01m  15.10m
  2 Atticus Swett             SO Tufts                   14.33m   47-00.25   8   
      13.96m  13.53m  14.33m  13.67m  13.50m  13.68m
  3 Cam Woodford              JR Bowdoin                 14.21m   46-07.50   6   
      14.03m  13.46m  13.74m  13.65m  14.21m  13.39m
  4 Benjamin Woo Ching        SO Bowdoin                 13.72m   45-00.25   4   
      13.06m  13.09m  FOUL  13.12m  13.53m  13.72m
  5 Cameron Chisholm          SO Bowdoin                 12.40m   40-08.25   2   
      12.40m  12.26m  12.26m  11.80m  11.87m  FOUL
  6 Thomas Bondurant          SR Coast Guard             12.11m   39-08.75   1   
      11.24m  FOUL  12.11m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Alex Karys                SO Tufts                   11.92m   39-01.25 
      10.81m  11.92m  FOUL  11.71m  11.91m  11.42m
  8 Corey Burns               FR Tufts                   11.75m   38-06.75 
      11.51m  11.49m  11.75m  11.50m  11.60m  11.73m
  9 Ifeoluwa Adebayo          FR Tufts                   11.29m   37-00.50 
      11.26m  FOUL  11.29m         
 10 Daniel Camilletti         FR Tufts                   10.92m   35-10.00 
      10.92m  10.48m  10.50m         
 11 Patrick Haneberg          SO Tufts                   10.84m   35-06.75 
      10.61m  10.84m  10.64m           
 12 Tyler Vosteen             SO Southern Mai            10.26m   33-08.00 
      10.00m  10.24m  10.26m         
 13 Andrew Osborne            SR Tufts                    9.69m   31-09.50 
      9.69m  9.26m  9.50m         
 14 Conlan Edwards            JR Coast Guard              9.65m   31-08.00 
      8.58m  9.54m  9.65m           
 15 Nicholas Usoff            FR Tufts                    9.57m   31-04.75 
      9.57m  8.74m  9.31m         
 16 James Aronson             FR Tufts                    9.42m   30-11.00 
      8.88m  9.42m  9.33m         
 17 Robert Bradley            FR Colby                    9.24m   30-03.75 
      9.24m  8.49m  8.49m         
 18 Allan Yau                 JR Tufts                    8.12m   26-07.75 
      6.49m  7.43m  8.12m         
 19 Robert Travers               St. Joseph's             7.02m   23-00.50 
      6.88m  6.83m  7.02m         
 
Men Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Bondurant          SR Coast Guard             15.66m   51-04.50  10   
      15.66m  15.32m  FOUL  15.21m  FOUL  FOUL
  2 Atticus Swett             SO Tufts                   15.05m   49-04.50   8   
      14.60m  13.97m  15.05m  14.58m  14.78m  FOUL
  3 Cam Woodford              JR Bowdoin                 14.86m   48-09.00   6   
      13.82m  14.62m  14.86m  13.54m  12.90m  FOUL
  4 Anthony Todesco           JR Bowdoin                 14.64m   48-00.50   4   
      FOUL  14.64m  14.08m  13.32m  13.27m  FOUL
  5 Brian Williamson          JR Tufts                   12.44m   40-09.75   2   
      FOUL  FOUL  12.21m  12.44m  10.57m  FOUL
  6 Conlan Edwards            JR Coast Guard             12.08m   39-07.75   1   
      11.10m  11.47m  FOUL  10.83m  12.08m  FOUL
  7 Cameron Chisholm          SO Bowdoin                 11.92m   39-01.25 
      11.80m  10.58m  FOUL  11.92m  FOUL  FOUL
  8 Tyler Vosteen             SO Southern Mai            11.51m   37-09.25 
      11.10m  11.08m  11.51m  10.19m  11.04m  11.35m
  9 Ben Woo Ching             FR Bowdoin                 10.54m   34-07.00 
      10.54m  FOUL  FOUL           
 10 Patrick Haneberg          SO Tufts                    9.99m   32-09.50 
      9.99m  FOUL  8.80m         
 11 Ifeoluwa Adebayo          FR Tufts                    9.72m   31-10.75 
      9.72m  9.59m  9.28m         
 12 Corey Burns               FR Tufts                    8.89m   29-02.00 
      FOUL  8.89m  FOUL         
 13 James Aronson             FR Tufts                    7.98m   26-02.25 
      7.98m  FOUL  FOUL         
 14 Robert Travers               St. Joseph's             5.58m   18-03.75 
      5.58m  FOUL  4.34m         
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Tufts                      152        2) Bowdoin                   144   
    3) Colby                      142        4) Southern Maine             88   
    5) Coast Guard                 52                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bowdoin                    174        2) Tufts                     157   
    3) Coast Guard                134        4) Colby                      49   
    5) Southern Maine              29                                           

View: Mobile | Desktop